You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.
Psihologs

Par mani

Es - psihologa profesija

Mans ceļš  sociālajās zinātnēs iesākās pirms vairāk kā 17 gadiem. Studēt psiholoģiju izvēlējos ļoti spontāni, tobrīd pat neapzinoties, cik tā bija mērķtiecīga un pareiza izvēle. Kā jebkurš speciālists savā jomā, joprojām turpinu mācīties un apmeklēt dažādus starptautiskus seminārus, lai smeltos jaunas idejas un pieejas,  kuras izmantot  konsultēšanas praksē.

        Šobrīd daudzkārt esmu saskārusies ar dažādiem  viedokļiem un  priekšstatiem par psihologa būtību.  Mans ieteikums, pirms došanās pie psihologa palasiet, kas ietilpst psihologa profesionālajā darbībā, ko sagaidīt no psihologa,  kādi ir terapijas virzieni, kas Jūs varētu uzrunāt un efektīvi ātrāk palīdzēt. Būtībā psihologa pamatuzdevums ir dot iespēju cilvēkam veiksmīgāk orientēties dažādās sarežģītās dzīves situācijās, pārdomāt savu dzīvesveidu un pieņemt lēmumus. Dažkārt sadarbībā ar psihologu nākas  mainīt  “komforta zonu’’, kurā līdz šim viss ir bijis ierasts un zināms nebūt nav viegli, taču, uzstādot mērķus un sadarbojoties, rezultāti ir ilgstoši un paliekoši. Reizēm dzīvē nākas saskarties ar  situācijām, kurās atbalstu un iedrošinājumu mēs varam saņemt tikai un vienīgi pie profesionāla speciālista. Psihologs gadu gaitā iemanto zināšanas par cilvēku , cilvēka uzvedību, domāšanas veidu un palīdz atklāt  iekšējos resursus. 


    Manas dzīves notikumi ir ietekmējuši mani ļoti nozīmīgi. Personīgie lūzuma un pieturas punkti ir radikāli mainījuši manu dzīves uztveri un domāšanu, kas papildina manas zināšanas profesionālajā jomā. Mana līdzšinējā darba pieredze vienmēr bijusi cieši saistīta ar cilvēku resursiem. Joprojām turpinu pilnveidoties un ļoti vēlos palīdzēt cilvēkiem būt laimīgiem  šeit un tagad,  virzīties uz izvirzītajiem mērķiem ar pārliecību un ticību par saviem spēkiem, neitralizējot negatīvās domas, kuras bieži noved no dzīves īstā ceļa. Svarīgs ir iekšējais līdzsvars un noturība pret apkārt esošām pārmaiņām.

    Svarīgākais - es zinu, Jums viss izdosies . Viss ir mūsu pašu rokās, lai Jums veicas!

Izglītība

2016.g. Rīgas pedagoģijas izglītības un vadības akadēmija (RPIVA) Kurss: maģistrantūra/psihologa kvalifikācija.
2002.g. Rīgas pedagoģijas izglītības un vadības akadēmija (RPIVA) Kurss: bakalaura grāds sociālās zinātnēs / mārketinga psihologs.

Papildus izglītība

2017.g. – ‘’Ahenbaha aptauju lietošana un interpretācija pirmskolas, skolas vecuma bērnu un pieaugušo novertēšanai’’, apliecība (Latvijas klīnisko psihologu asociācija)
2016.g. – ‘’ Individuālās pieejas īstenošana izglītības procesā izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem ( A), apliecība ( Jēkabpils tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centrs)
2016.g.’’ Cienošās komunikācijas instruktore’’, praktiķis, sertifikāts (School of Empathy Latvia Marcus Stuck, Vācija)
2015.g. - 2016.g.- ‘’ Krāsu terapija’’ praktiķis, sertifikāts ( Art and science international academy of colour technologies, Mike Booth, UK)
2016.g. – ‘’Apzinātība bērniem’’, sertifikāts ( Christopher Willard, ASV)
2015.g.-’’ Krīzes intervences pamatlīmenis’’, apliecība (Krīžu un Konsultāciju centrs SKALBES)
2015g.- ‘’Transpersonālā mākslas terapija’’, apliecība (Sokrāta tautaskola)
2015g. -’’Atzinuma sagatvošana’’, apliecība (Latvijas klīnisko psihologu asociācija)
2015g.- ‘’Aromaterapija ’’, sertifikāts (Grasse institute of perfumery, France)
2015g. - ’’ Īstermiņa psiholoģiskā konsultēšana’’, sertifikāts (Latvijas veselības psiholoģijas asociācija)
2015.g.‘’Profesionāla personāla atlase un mērķtiecīga darba intervija’’, sertifikāts (Skalas profesionālās un tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde)
2015.g. -’’ NLP koučings’’, sertifikāts (Jauno psiholoģiju centrs)
2015.g. - ‘’Pētījumi psihoterapijā un psiholoģiskā konsultēšanā’’, apliecība (Latvijas profesionālo psihologu asociācija)
2013.g. - ‘’Marte Meo ‘’, praktiķis, sertifikāts ( Marte Meo international training program)
2013.g. - ’’Pašapziņas skola sievietēm’’, apliecība ( Jauno psiholoģiju centrs)
2012.g. - ‘’Stils un vizuālā tēla veidošana’’, apliecība ( Elisanda mācību centrs)
2010.g. - ‘’Contemporary etiquette : Business, Social life’’, sertifikāts (Bogomolov image school)
2010.g. ‘’ Krāsu izvēle ‘’, sertifikāts ( Bogomolov image school) 

Dalība asociācijās:

Latvijas profesionālo psihologu asociācijas biedre ( LPPA)
Veselīgas izglītības centra biedre ( veseligaizglitiba.lv)

Lektore konferencēs:

2016.g. – XII Starptautiskajā Jauno Zinātnieku Konference: ‘’ 8-9g.v. empātijas un emocionālās pašregulācijas izmaiņas nevardarbīgās komunikācijas intervences programā pēc
M. Rozenberga’’


Kad meklēt psihologa palīdzību?

Uzskaitīt visas grūtības, ar ko var nākties sastapties dzīvē, nav iespējams, jo katrs no mums lietas uztver savādāk. Viennozīmīgi, priekšstats, ka pie psihologa ar savām grūtībām vēršas tikai “stulbie” , “īpatnējie’’ un “trakie”, ir kļūdains. Patiesībā ir vajadzīga liela drosme, lai uzdrīkstētos runāt par savām grūtībām. Mums visiem reizēm ir nepieciešams atbalsts. Var gadīties, ka nevaram nosaukt nevienu iemeslu, kas varētu satraukt, tomēr:

 • jūtamies slikti, 
 • ir nomākts garastāvoklis, 
 • zudis dzīvesprieks, 
 • zudusi interese par agrāk patikušām lietām, 
 • parādās trauksme, 
 • parādās bailes, 
 • grūti saņemties ikdienas darbiņiem, 
 • grūti pieņemt lēmumus, 
 • jūtamies vientuļi un nesaprasti, 
 • nevaram atrast savu vietu dzīvē,
 • ir koncentrēšanās problēmas, 
 • parādās dusmas, 
 • parādās agresija, 
 • parādās raudulīgums, 

Ja kāda no šīm minētajam pazīmēm ilgstoši rada diskomfortu, ir vērts griezties pēc palīdzības.

Psihologa pakalpojumus var izmantot arī tad, ja ir vēlēšanas kaut ko mainīt savā dzīvē, ieradumos, uzlabot attiecības pašam ar sevi, ar sev tuviem cilvēkiem, uzlabot saskarsmes iemaņas.

Atšķirībā no vecākiem, draugiem, skolotājiem, paziņām un radiem, psihologs nav iesaistīts Jūsu ikdienas situācijās, tādēļ uz tām spēj raudzīties neitrāli, spējot tās izvērtēt objektīvi.